ANV-RF02C
Weather Resistant Vandal Proof Keypad Stand Alone Access
- Description
- SPECIFICATIONS
- DOWNLOAD
Description
Features
Access controller easy to install, easy to use, stable performance,
Independent access control, can be directly implemented user passwords, cards and many other .
Supports a password to open the door, stand-alone card capacity up to 2000.
Wiegand Input & Output, Muti-function device, Support external Weigand 26 card reader.
Exit button and doorbell input function.
| Model | ANV-RF02C |
| Dimensions | 118x56x20mm |
| Color | Silver |
| Operating Voltage | 12V ~24V DC 1.2A |
| Supports | PIN or Card |
| Reading Distance | 3~8 cm |
| Output Format | WG26 |
| Waterproof | IP68 |
| Maximum Users or Pin | 2000 |
| Name | Size | Download |
|---|---|---|
| ANV-RF02C Weather Resistant Vandal Proof Keypad Stand Alone Access | 217 KB |




