ANV-MR1960C4-M5
7″ Indoor Monitor High Resolution TFT LCD Screen
- Description
- SPECIFTICATIONS
- DOWNLOAD
Description
Functions
- Color displaying
- Intercom
- Unlock
- Text message
- Built-in SOS alarm
- Multi-languages menu
- System support max 2 outdoor stations and 4 indoor monitors
- Adjustable Volume, brightness, color and cotrast.
| Display | 7" TFT LCD Screen |
| Material | Glass/ Plastic |
| Bulton type | Touch bulton |
| Function: | Talking/unlocking/monitoring / picture memory (option) |
| Apperance Color | Black and White |
| Installation | Surface |
| Display Resolution | 640 * 480 |
| Power Supply | DC12V/1A |
| Working Temperature | -10℃~50℃ |
| Dimension (WxHxD) | 241×161×25mm |
| Name | Size | Download |
|---|---|---|
| ANV-MR1960C4-M5, 7″ Indoor Monitor High Resolution TFT LCD Screen | 511 KB |




