ANV-FR919
Fingerprint & RFID Reader Access
- Description
- SPECIFICATIONS
- DOWNLOAND
Description
Features:
2.8 inch LCD color TFT screen display.
Fingerprint capacity: 3000
Card capacity: 1000
Log Storage capacity: 50,000
Identification mode Fingerprint, password
U disk download :Yes
With the way: 1:1,1:N
| Model | ANV-RF919 |
| Figerprint Capacity | 3,000 |
| Log Capacity | 50,000 |
| Comm | TCP/IP, RS485, Mini USB |
| Fingerprint recognition time | ≤1 second Compared |
| Interface protocol | Wiegand 26 in/out,34 |
| Relay output | Yes |
| Time sharing control | Yes |
| Doorbell | Yes |
| Resolution | 50DPI |
| Environment humidity | 20%~60% |
| Environment temperature | 0℃~45%℃ |
| Supply voltage | 12VDC@1A / <5W |
| Dimension (WxHxD) | 219*82*26mm |
| Name | Size | Download |
|---|---|---|
| ANV-FR919, Fingerprint & RFID Reader Access | 460 KB |




