ANV-18WTVI622AHZ86A
2.0MP HD Varifocal IR Bullet Analog Camera
- Description
- SPECIFTICATIONS
- DOWNLOADS
Description
Features
- HDCVI/ HDTVI/ AHD/ CVBS Optional Output Support
- Full HD resolution 1920 x 1080P with Sony CMOS sensor
- OSD keys control mode switch and menu
- OSD menu control over coaxial cable (UTC)
- Over 300M long distance real time monitoring
- Ultra low light and high dynamic range
- Day/Night (ICR), AWB, AGC, BLC, DNR, D-WDR.
Model |
ANV-17WTVI622AHZ86A |
| Image Sensor | 1/2.9" 2.1 Mega pixels Sony CMOS |
| Effective Pixels | 1985(H)×1105 (V) |
| Electronic Shutter | 1/50s~1/60,000s |
| Min. Illumination | 0.01Lux@(F1.2,AGC ON), 0 Lux with IR |
| Video System | PAL/NTSC |
| Video Frame Rate | 25/30fps@1920×1080P |
| HD Video Output | 1 channel, HDCVI / HDTVI/AHD/CVBS optional |
| Video Switch | OSD keys |
| Smart IR Control | Support |
| Day/Night | Auto/Color/(B/W)/Timing |
| WDR | D- WDR |
| White Balance | Auto |
| OSD Menu | Support, coaxial cable control via DVR directly (UTC) |
| DNR | 2D/3D DNR |
| Other Function | AWB, AGC, BLC |
| Smart IR Led | |
| IR Led | 3PCS 14μ SMD Array LEDs |
| IR Distance | 50 ~70M |
| Lens | |
| Focal length | 2.8 ~12mm varifocal HD lens |
| General | |
| Transmission Distance | Over 300m via 75-3 coaxial cable |
| Power Supply | DC12V±10% |
| Power Consumption | < 5 W |
| Ingress Protection | IP66 |
| Operating Temp. | -30°C~+60°C / Less than 95%RH |
| Dimension | 288*87*89mm |
| Weight | 1.2KG |
| Name | Size | Download |
|---|---|---|
| ANV-18WTVI622AHZ86A, 2.0MP HD Varifocal IR Bullet Analog Camera | 636 KB |











